Karakoçan Belediyesi
Başkanımız Ayhan Akbaba'nın Kurban Bayramı Mesajı
Geri
30/07/2020

Belediye Başkanımız Ayhan AKBABA, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Akbaba; “Milli ve manevi duygularımızın pekiştiği, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarımızın kuvvetlendiği, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme gibi güzel hasletlerin zirveye çıktığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin sevincini yaşıyoruz.

Hak yolunda teslimiyet ve fedakârlığın bir nişanesi olan Kurban Bayramı, kültür ve geleneklerimiz ile birlikte dini değerlerimizin bizlere yüklediği sorumluluklarımızı hatırlamak ve hayata geçirmenin en güzel vesilelerindendir. Bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak paylaşım, hoşgörü, kardeşlik, sevgi ve saygı gibi duygularının yaşanabilmesine vesile olmasıdır.

Bu bayram inşallah yaşadığımız pandemi süreci nedeniyle her zaman alışık olduğumuz kucaklaşmalarla gerçekleşmese de gönüllerin bir arada olduğu güzelliklere kavuşmamıza vesile olacaktır.

İdrak edeceğimiz bu bayramın tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu bayramda yaşadığımız pandemi sürecinin bir an önce son bulması dileğiyle bayramda tüm mazlum milletler için sizden dua talep ediyorum.

Kurbanınızın ve ibadetlerimizin kabulünü yüce Allah’tan niyaz ediyor, başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin bayramını kutluyorum.” dedi.