Karakoçan Belediyesi
Başkan Ayhan Akbaba'nın Ramazan ayı mesajı
Geri
12/04/2021

Başkanımız Ayhan AKBABA, Ramazan ayının milli birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günler olduğunu belirterek “Allah’a olan kulluk şuurunun derinden hissedildiği, milli birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı Ramazan ayı, İslam Alemine, ve Karakoçanlı hemşehrilerimize kutlu olsun” dedi.

Ramazan ayında, oruç ibadetinin yanında yardımlaşma ve dayanışmanın da ön plana çıktığına dikkat çeken Başkan Akbaba; nefislerimizi terbiye etme fırsatının iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

“RAHMET VE BAĞIŞLANMA AYINDAYIZ”

Ramazanın rahmet ve bağışlanma ayı olduğuna dikkat çeken Başkan Akbaba, yayınladığı mesajda şunları söyledi:“11 ayın sultanı Ramazan ayını bir kere daha yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Ramazan, İslâm’ın rahmetle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlâkını bütün insanlığa gösteren bir aydır. Ramazan ayı Müslümanların Allah’ı idrak ettikleri, kendilerine rızık olarak verilen şeyleri paylaştıkları bir aydır.  Bu mübarek ay, oruç ibadetinin yanı sıra yardımlaşma ve dayanışma duygusunu da ön plana çıkarmaktadır.”

Bir feyiz, rahmet, mağfiret, bolluk ve bereket mevsimi olan mübarek günleri Karakoçan’da da en iyi şekilde değerlendirmek için Belediye olarak her türlü hazırlıklarını yaptıklarını söyleyen Başkan Akbaba, huzur içinde Ramazan ayı geçirilmesini diledi.